Ubytování

V Krakově je nespočet hotelů střední a vyšší kategorie a kolem 70 hostelů. Kromě toho existuje během letních prázdnin možnost ubytovat se na kolejích. Držitelé karty ISIC mohou téměř všude uplatnit slevy.

Stejně jako u barů a restaurací platí i u hotelů a hostelů, že se každý snaží o vlasní odlišnou image. V hostelech bývají kromě nejlevnějších lůžek ve společné noclehárně k dispozici i dvou a třílůžkové pokoje s vlastní koupelnou, nicméně ceny jsou odstupňované. Malé komfortní pokoje jsou stejně drahé, jako ubytování toho samého typu v hotelu.

Takže můžete bydlet v Hollywood hostelu (ul. Zwierzyniecka 15, www.hollywood-hostel.pl), kde v každém koutě narazíte na plakát filmové hvězdy. Recesistický je hostel Good By Lenin – Revolution Hostel (9 Dolnych Mlynów, goodbylenin.pl), kde má být hlavním tahákem 24hodinová recepce a wifi v celém hostelu.

Výborné recenze má Heynow Hostel (Florianska 5, heynow.eu) situovaný přímo v centru. Pokoje jsou menší se sdílenou toaletou a wifi zdarma ve společných prostorách. Jen je zde nutné myslet na vlastní visací zámek na skříňku.

Přímo na Hlavním náměstí můžete bydlet v hotelu Betmanowska Main Square Residence**** (Rynek Glówny 44, www.betmanowska.com), kde vám nebude nic chybět, zažijete romantiku starého města a z oken pokoje budete mít dokonalý výhled na srdce Krakova.

Blízko nádraží a nákupního centra Galeria Krakowska stojí PURO Hotel (Ogrodowa 10, purohotel.pl), kde si zablbnete s technologickými novinkami. Všechno v pokoji se ovládá přes tablet a v designových pokojích okusíte život budoucnosti.

Na půl cesty mezi Wawelem a Kaziměří je hotel Alef (Sw. Agnieszki 5, alefhotel.pl). Patří k těm levnějším, je vyhlášený židovskou kuchyní, z některých pokojů je výhled na Wawel a je tu klid.

Booking.com